Przyczyny zawału serca

Przyczyny zawału sercaWiele ludzie dbają o to, aby przeżyć atak serca w swoim życiu, i słusznie: szacuje się, że u amerykanina atak serca co 40 sekund. Mimo, że zawał serca może być śmiertelne, dziesiątki tysięcy amerykanów każdego roku przeżywają ataki serca. Działać szybko, kiedy mówicie, że da atak serca, może znacznie zwiększyć twoje szanse na przetrwanie.

Co zrobić, jeśli myślisz, że masz zawał?

Najczęściej ataki serca powoli zaczynają się od lekkiego dyskomfortu i bólu, dając znaki ostrzegawcze, zanim uderzą. Jeśli masz jakiekolwiek z następujących objawów, należy zadzwonić pod numer 911 lub poproś kogoś, aby natychmiast zadzwonić pod numer 911 blogowypamietnik. To mogą być objawy zawału serca: dyskomfort w klatce piersiowej, zwłaszcza w centrum, który trwa dłużej niż kilka minut lub idzie i idzie. Dyskomfort może być odczuwane jako Ciężar, pełnia, dokręcić lub ból

Dyskomfort w górnych częściach ciała, takich jak ramiona, plecy, szyja, szczęka lub żołądek.

To może wydawać się bólem lub ogólnym dyskomfortem. Zadyszka. To może pochodzić z lub bez dyskomfortu w klatce piersiowej. Nieprawidłowe odczucia, takie jak zimne poty, nudności, wymioty, zawroty głowy lub zawroty głowy. Kobiety częściej niż mężczyźni doświadczają takie objawy. Jeśli w pobliżu są inni ludzie, poproś, aby pozostać z wami, dopóki nie przybędą pracownicy ratownictwa medycznego (EMS). 911 zwykle jest to najszybszy sposób, aby uzyskać pomoc doraźną, a nie prosić kogoś zabrać cię do szpitala w samochodzie.

Dyskomfort w górnych częściach ciała, takich jak ramiona, plecy, szyja, szczęka lub żołądek.Pracownicy EMS przeszkoleni odrodzenia ludzi dotkniętych atakami serca, a także mogą przetransportować ich do szpitala, aby otrzymywali szybką pomoc medyczną. Jeśli jesteś w przestrzeni publicznej, takim jak sklep, szkoła, biblioteka lub miejsce pracy, masz najprawdopodobniej jest defibrylator. Defibrylator-to typ urządzenia, które pracownicy EMS używają dla odrodzenia ludzi, którzy doświadczają ataki serca. Jeśli nadal w świadomości na początku swojego serca, poproś kogoś w pobliżu znaleźć najbliższy defibrylator. Defibrylatory są dostarczane z prostych w użyciu instrukcje, więc pracownik nie jest w stanie ożywić ciebie, jeśli atak serca uderzy.

To powinno pomóc, gdy jesteś na bieżąco, bierz normalną dawkę aspiryny (325 mg), jeśli masz w ręku. Aspiryna zmniejsza zdolność krwi do krzepnięcia. Podczas ataka serca aspiryna spowalnia krzepnięcie krwi i zmniejsza rozmiar zakrzepów krwi, które mogą tworzyć. Jak tylko EMS przyjedzie, zabiorą cię do szpitala, gdzie dostaniesz uwagę do określonego typu atak serca, który u ciebie był. Co zrobić, jeśli uważasz, że masz atak serca kiedy jesteś sam? Jeśli jesteś sam i występują jakiekolwiek objawy zawału serca, natychmiast zadzwoń na 911. Weź aspirynę, jeśli masz go pod ręką. Następnie otwórz drzwi i położyć się obok niej, aby pracownicy EMS mogli łatwo ją znaleźć.

Czy istnieje szybki sposób, aby zatrzymać atak serca?

Nie, nie ma prostego sposobu, aby zatrzymać atak serca, nie zwracając się do pomocy medycznej w szpitalu. W internecie znajdziesz dużo “szybkich” leczenia zawału serca. Jednak te “szybkie” metody leczenia nie są skuteczne i mogą być niebezpieczne dla opóźnienia awaryjnego leczenia. Tos RCP rodzaj leczenia, znaleziony w internecie, nazywa RCP na kaszel. Niektóre źródła internetowe twierdzą, że głęboki oddech, a następnie kaszel głęboko, może zwiększyć ciśnienie krwi w ciągu sekundy lub dwóch. Źródła mówią, że to może dostarczyć więcej krwi do mózgu. W oświadczeniu czytamy też, że jeśli twoje serce bije normalnie, głęboki kaszel może doprowadzić do tego, że on wróci do normy. Ale Amerykański kierowy skojarzenie nie popiera CPR na kaszel. Po pierwsze, nie można go używać do leczenia osoby, która nie reaguje, bo nie może kasłać. Jeszcze jedna online-rekomendacja, która nie jest skuteczna, to wypić szklankę wody z łyżką pieprzu cayenne.

Czy istnieje szybki sposób, aby zatrzymać atak serca?Niektórzy ludzie mówią, że pieprz cayenne jest stymulantem, który potrafi zwiększyć tętno i przynieść krew w całym organizmie, balansując krążenie krwi.
Niektórzy twierdzą, że pieprz cayenne może natychmiast przestać krwawić. Nie ma jednak żadnych dowodów na to, że pieprz cayenne lub inne rodzaje pieprzu pomocne przy ubieganiu się na początku zawału serca. Ponadto, nie rozumiesz, jak kapsaicyna może wchodzić w interakcje z aspiryną, gdy podjęte podczas ataka serca i eksperci wiedzą, że aspiryna jest przydatny. Jak zmniejszyć czynniki ryzyka związane z atakiem serca, aż nie można kontrolować wszystkie czynniki ryzyka zawału serca, takie jak starzenie się, płeć (mężczyźni mają wyższe ryzyko) i dziedziczność, istnieje kilka, które można kontrolować. Aby zredukować ryzyko atak serca: rzucić palenie i ograniczyć do minimum wpływ biernego dymu. Uważaj na cholesterol i wysokie ciśnienie krwi, zmieniając swoją dietę, obniżanie wagi, biorąc leki lub łącząc te rzeczy.

Bądź fizycznie aktywni na co dzień.

Sprawdź swój ciężar, jeśli masz nadwagę lub otyłość. Jeśli masz cukrzycę, należy uważać, przestrzeganie planu leczenia i kontrolować poziom cukru we krwi. Kontroluj stres w swoim życiu, ćwiczy techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie lub joga, lub spróbuj terapii. Ograniczyć spożycie alkoholu. Spożywać zdrową i zbilansowaną dietę, bogatą w różne witaminy i minerały.