Co zrobić z utratą słuchu

Co zrobić z utratą słuchuWidząc, że słuch się zmienia, może to być bardzo niepokojące. U większości ludzi słuch zmienia się bardzo powoli, i wczesne stadium często pozostają niezauważone. Często bywa tak, że inni zaczynają dostrzegać, że człowiek nie słyszy tak, jak kiedyś, ale czasami niewygodne wspominać.

Niezależnie od tego, czy zauważyliście to sami, a rodzina lub przyjaciele robią komentarze o swoim przesłuchaniu, niezwykle ważne jest, aby nie odkładać test słuchu. Istnieją niezbite dowody na to, że ignoruje oznaki, że słuch się zmienia i wpływa na zdolność komunikowania się, jak zawsze przedtem, – duży błąd.

Objawy utraty słuchu

Choć sposoby, w których zmiany w słuch zaczynają pokazywać różnią się u różnych ludzi, istnieje wiele objawów wcześniejszym etapie utraty słuchu, które większość ludzi doświadcza, i to najbardziej zwykłe:

  • Nie słysząc wyraźnie lub niezrozumienie tego, co zostało powiedziane, często brakuje w jego powtórzeniu
  • Następny rozmowy w hałaśliwym otoczeniu staje się trudne i uciążliwe
  • Telewizor i radio musi być włączone, aby spróbować zrobić mowa łatwiej zrozumieć
  • Trudności ze zrozumieniem tego, kto mówi na odległość, np. z innego pokoju w domu lub na spotkaniu

Nagłe lub bardzo szybkie zmiany słuchu

Jak zwykle, trzeba się koncentrować, bardziej niż wcześniej, na człowieku, który mówi, zwłaszcza w grupach lub gdzie jest nieprzyjemny szum w tle

Dla większości ludzi problem polega na tym cnsfoundation, że są źle słyszą, jeżeli zmiany słuchu nie być ignorowane przez długi czas lub, rzadziej, utrata słuchu rozwija się szybko.

Nagłe lub bardzo szybkie zmiany słuchu

Nie spóźnij się, jeśli wystąpi nagły lub bardzo szybką utratę słuchu. To jest ratownictwo medyczne, i trzeba szukać natychmiastowej pomocy medycznej w wypadku i pogotowie swojego najbliższego szpitala, gdzie trzeba leczyć ENT lekarza. Odwiedź naszą stronę o nagłej utraty słuchu.

Co zrobić, jeśli uważasz, że masz utratę słuchu

Ludzie reagują różnie, widząc, że ich słuch się zmienia. Dla niektórych to prowadzi ich do badania informacji w internecie, podczas gdy inne mają zrozumiałą reakcję emocjonalną i mogą czuć się zagrożone, przeszkadza lub gniewnymi. 

Co zrobić, jeśli uważasz, że masz utratę słuchuU ciebie pewnie będzie wiele pytań, takich jak, gdzie i kiedy szukać rzetelnej profesjonalnej porady. Niektórzy ludzie zastanawiają się, co powoduje utratę słuchu, czy trzeba będzie im nosić aparaty słuchowe i jak to wpłynie na ich rodzinę, pracę i życie społeczne.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele praktycznych kroków, które można podjąć, aby lepiej zrozumieć, co się dzieje i co można zrobić, aby nadal robić to, co jest dla ciebie ważne.

Zbyt wiele osób zbyt długo nie zauważają utratę słuchu i nie reagują na nią. Jest tak wiele dowodów na to, że im wcześniej podejmiesz działania, tym lepiej będzie długookresowy rezultat. Na przykład, jeśli aparaty słuchowe są odpowiednie właśnie dla ciebie, im wcześniej zaczniesz ich używać, tym łatwiej i szybciej można dostosować się do nich, aby pozostać w kontakcie i uniknąć izolacji, która może przynieść lekceważenie utratą słuchu.